תאורת לד לריהוט
תאורת לדים המייעדת לריהוט
נותנת תאורה בתוך ארונות מגירות
מתחת לארונות ...
[לידיעה המלאה]
פרופיל לד
[לידיעה המלאה]
 
נורות ליבון
 

נורת  ליבון פתרונות תאורה וי לד ב . נורות ליבון

נורת ליבון

נורות ליבון: נורת הליבון היא הנורה הרגילה אותה אנו מכירים ומשתמשים בה עד כה ברוב הבתים. גוון האור של הנורה הוא חם ומסירת הצבע שלה מעולה, דבר המקנה אווירה חמה וביתית. אורך החיים של נורות הליבון הוא כ- 1000 שעות בעירה בממוצע, וצריכת החשמל של הנורה גבוהה יחסית לאור שהיא מפיצה.

איסור מכירה בשל היות נורת הליבון אמצעי תאורה עם יעילות נמוכה, נידונה במספר ארצות (וישראל בתוכן) האפשרות לאסור על מכירתן של נורות אלו. במספר מדינות אף נקבעו בחקיקה מועדים להפסקת הייצור של נורות ליבון (אוסטרליה לדוגמה).
החל ב 1.1.2012 אסור למכור בארץ נורות הלוגן ונורות ליבון מעל 60 וואט שהדירוג האנרגטי שלהן נמוך מC. כמו כן, אסור לייצר אותן לשימוש בארץ או לייבא


עיקרון הפעולה של נורת הליבון הודגם לראשונה על ידי וורן דה לה רובשנת 1840, כאשר חימם חוט להט עשוי פלטינה בתוך מכל ואקום. בשנים 1860-1880 ניסו חוקרים רבים לפתח את נורת הליבון - לא פחות מ-22 ממציאים הציגו נורת ליבון פועלת במהלך שנים אלו. למרות זאת, המצאת נורת הליבון החשמלית מיוחסת פעמים רבות לתומאס אלווה אדיסון (1879), שאכן תרם תרומה נכבדת לפיתוחה ובמיוחד לשיווקה ואף רשם עליה פטנט. בנורות הליבון הראשונות נעשה שימוש בחוט להט מפחמן שהותקן בתוך מכל זכוכית ובו ואקום, על מנת למנוע את שריפת חוט הלהט
בשנת 1897 פיתח ה
כימאי הגרמני וחתן פרס נובל לכימיה ולטר נרנסט נורת להט בעלת חוט להט מחומר קרמי. נורה זו היתה יעילה פי שניים והפיצה אור בהיר יותר מהנורה בעלת חוט להט מפחם. נורות נרנסט יוצרו באירופה על ידי חברת AEG ובארצות הברית על ידי ג'ורג' וסטינגהאוס יריבו של אדיסון, בחברת Nernst Lamp Company.

בשנת 1905 פיתח ויליאם דיוויד קולידג' חוט להט עשוי טונגסטן. אירווינג לאנגמיור גילה כי מילוי השפופרת בגז אציל מאריך את חיי הנורה בצורה משמעותית - גז אציל אינו מגיב כימית עם חומרים אחרים, ובפרט הוא אינו מגיב עם חוט הלהט. לכן, החל משנת 1925 מולאו נורות הליבון בגז אינרטי (גז שאינו מגיב עם החוט), בדרך כלל ארגון או חנקן.

שריפת נורה

בזמן שבחוט הלהט עובר זרם חשמלי ומתחמם, מתנדפים אטומים של הטונגסטן עקב הטמפרטורה שלו (ומתעבים על פני הזכוכית). תהליך זה מקטין את העובי של חוט הלהט ומגדיל את ההתנגדות החשמלית שלו. עם חלוף הזמן, במקום שבו החוט דק יחסית, עקב ההתנגדות הגבוהה יותר, עולה יותר הטמפרטורה המקומית ואז קצב הנידוף המקומי גדל. בסופו של דבר החוט ניתך ומתנתק והנורה מסיימת בכך את חייה (בלשון העם "נורה שרופה").

נצילות

מכיוון שהקרינה הנפלטת מנורת ליבון היא בקירוב קרינת גוף שחור (שהטמפרטורה שלו היא בין 2000 ל-3000 קלווין), רובה הגדול היא באורכי גל שאינם נראים לעין. לכן הנצילות האורית של נורת ליבון היא נמוכה מאד, עד כדי 15-8 לומן לוואט. רק אחוזים בודדים מהאנרגיה החשמלית המושקעת בחימום חוט הלהט לטמפרטורה גבוהה הופכת לאור, ואילו שאר האנרגיה הופכת לחום. אורך חיי נורת ליבון הוא כ-1,000 שעות הדלקה. הניצולת של נורות ליבון עולה ביחס ישר להספק.

ערכי נצילות אורית של נורת ליבון:

  • 40 ואט - 415 לומן כלומר 10.4 לומן לואט.
  • 60 ואט - 710 לומן כלומר 11.8 לומן לואט.
  • 75 ואט - 940 לומן כלומר 12.5 לומן לואט.
  • 100 ואט - 1340 לומן כלומר 13.4 לומן לואט.

מכאן שעדיף להשתמש בנורה אחת של 100W מאשר בשתיים של 50W (בהנחה שהן באותו מקום).

הנצילות האורית המוצגת כאן היא ביחידות של לומן לוואט, אך לעתים משתמשים גם בהגדרת נצילות חסרת יחידות. על פי ההגדרה חסרת היחידות, הנצילות מודדת את היחס בין האנרגיה השימושית לתאורה לכלל צריכת האנרגיה של הנורה (האחוזים הבודדים שהוזכרו כמאפיינים נורות להט).

סוגי ליבון
נורת ליבון רגילה הברגה E27                                           נורת נר אשר בא עם הברגה קטנה E14
לנורה זו יש תחליף לד לדים אשר חוסך                         יש תחליף לד לדים חסכוני חיסכון בין 80 ל90 אחוז
בין 80 ל 90 אחוז
יש גם מנורה פלורסנית חיסכונית עם הברגה E27
                           


                                      
חזרה מקורות האור


פתרונות תאורה  וי לד

 
 

V LED חברה ליצור  לשיווק והפצה תאורה לדים לריהוט תאורת לד וגופי תאורה למטבחים  ,תאורת לדים ארונות יוקרה  ,גופי תאורה לד לאונות הזזזה 
גופי תאורה לדים פרופלים לתאורת לד וגבס 
.

דוא"ל : הזמנות   
   order.vled@gmail.com                        מנהל מכירות ושרות לקוחות ניצן   Ns.vled@gmail.com

                         משרד 0507212067                                                                             נייד  053-2206934
תאורה, תאורת לדים גופי תאורה מ לדים תאורה ביתת תאורה לעסק

;