תאורת לד לריהוט
תאורת לדים המייעדת לריהוט
נותנת תאורה בתוך ארונות מגירות
מתחת לארונות ...
[לידיעה המלאה]
פרופיל לד
[לידיעה המלאה]
 
נורה פלואורסצנטית

 נורה פלורסנטית פתרונות תאורה  וי לד   נורה פלואורסצנטית


נורה פלואורסצנטית קומפקטית. השימוש בה בסוף העשור הראשון של המאה העשרים ואחת, הפך להיות פופולרי מאוד.

נורה פלואורסצנטית היא נורה חשמלית המאירה באמצעות יצירה של קרינה פלואורסצנטית. הנורה הפלואורסצנטית הומצאה על ידי הצרפתי ג'ורג' קלאוג בשנת 1911, על בסיס המצאת שפופרת הפלואורסנט בידי אנרי בקרל בשנת 1867.

נורה פלואורסצנטית היא נורת פריקה שמשתמשת בחשמל על מנת לשחרר גז מסוג ארגון או קריפטון באדי כספית, כך שנוצרת פלזמה המפיקה אור על-סגול לטווח קצר. אור זה תורם בתורו לזריחה של קרינה פלואורסצנטית אשר מפיקה אור.

לנורה הפלואורסצנטית ניצולת גבוהה של כ- 105-50 לומן לוואט. (נורה פלואורסצנטית סטנדרטית בהספק של 36W מפיקה 2,500 לומן) ואורך חיים שמגיע עד 10,000-15,000 שעות עבודה. נורה זו צריכה אביזרי עזר לשם הפעלתה כמו מתנע (סטרטר) ומשנק המחובר בטור לוויסות עוצמת הזרם לנורה.

הנורה בנויה משפופרת זכוכית, המכילה גז, על פי רוב ארגון או קריפטון, בלחץ נמוך מאוד שונועדו לעזור ביצירת הפלזמה שדרכה עובר הזרם החשמלי בנורה לאחר ההתנעה וכן אדי כספית. השפופרת מצופה מצידה הפנימי בציפוי זרחני שכאשר פוגעת בו קרינה אולטרה-סגולה, פולט אור בתחום הנראה לעין. בקצות השפופרת מותקנים חוטי להט לחימום ראשוני של הנורה שהופכים לאחר שלב ההתנעה ל- אנודה וקתודה. החלק החשוב ביותר של הנורה הוא אדי הכספית. אדי הכספית פולטים קרינה אולטרה סגולה כאשר עובר דרכם זרם, וזו פוגעת בזרחן וגורמת לו לפלוט אור נראה. בחלק הקר ביותר של הנורה, אדי כספית מתעבים ככספית נוזלית.


נורות פלואורסצנטיות T5 מומלץ מאוד לשקול להתקין נורות פלואורסצנטיות מסוג T5 היעילות האנרגטית של נורות אלה גבוהה ביחס לשאר הנורות הפלואורסצנטית, ומשך החיים שלהן ארוך יותר. כמו כן, גופי התאורה אשר מיועדים לנורות T5 יעילים יותר ונצילותם גבוהה יותר.

נורות פלואורסצנטיות קומפקטיות דומות יותר בגודלן (וחלק גם בצורתן החיצונית) לנורת ליבון. השימוש בהן הולך וגדל בשל הנצילות הגבוהה בהשוואה לנורות ליבון וההדלקה המהירה שלהן יחסית לנורה פלואורסצנטית רגילה. ההדלקה המהירה נובעת משימוש במשנקים אלקטרוניים. הניצולת של רוב הנורות הפלואורסצנטיות הקומפקטיות היא בסביבות 43-55 לומן/וואט ורק ליקרות שבהן (אלו שאיננן מכילות בית מנורה רגיל, ודורשות שימוש במשנק חיצוני) יש נצילות גבוהה יותר. לנורה זו יש אורך חיים גבוה מזה משל נורות ליבון, אך קצר באופן משמעותי מנורה פלאורסצנטית רגילה המופעלת ע"י משנק מגנטי. ב-2008 מחירה של נורה זו עדיין יקר באופן משמעותי ביחס לנורת ליבון רגילה (בין 10 ל-40 שקלים בישראל).

                                     חזרה מקורות האור

 

 
 

V LED חברה ליצור  לשיווק והפצה תאורה לדים לריהוט תאורת לד וגופי תאורה למטבחים  ,תאורת לדים ארונות יוקרה  ,גופי תאורה לד לאונות הזזזה 
גופי תאורה לדים פרופלים לתאורת לד וגבס 
.

דוא"ל : הזמנות   
   order.vled@gmail.com                        מנהל מכירות ושרות לקוחות ניצן   Ns.vled@gmail.com

                         משרד 0507212067                                                                             נייד  053-2206934
תאורה, תאורת לדים גופי תאורה מ לדים תאורה ביתת תאורה לעסק

;