נורת לד

נורת ה-LED היא דיודה בעלת תכונות ייחודיות, דיודה פולטת אור. דיודה אשר בעת מעבר זרם חשמלי דרכה פולטת אור בספקטרום צר. ספקטרום האור נקבע בהתאם לתרכובת המוליך למחצה. דיודות פולטות אור הן הרכיב העיקרי בנוריות חיווי ובקרה שנמצאות בטלפונים סלולריים, בצגי טלוויזיה וצגי מחשב מסוימים, ובמכשירים אחרים.

הדיודה היא רכיב מוליך למחצה המשמש במעגלים חשמליים שונים. דיודה היא רכיב אלקטרוני בעל שני חיבורים, שפועל כשסתום חד-כיווני ומאפשר מעבר זרם חשמלי בכיוון אחד בלבד.

המיוחד ב־LED לעומת דיודה סטנדרטית, הוא שישנו פער אנרגטי ישיר בין נקודת השיא האנרגטית בפס הערכיות לבין השפל האנרגטי בפס ההולכה של המוליך למחצה. כלומר הדיודה תפלוט אור כשהיא נמצאת בממתח קדמי.

דיודות פולטות אור

פעולה תקינה של ה-LED תלויה מאוד בטמפרטורה שבה היא נמצאת. בטמפרטורה גבוהה מדי, אורך חיי ה-LED מתקצר והבהירות יורדת. עם זאת בטמפרטורה נמוכה מאוד, עוצמת הבהירות של ה-LED עולה ואורך החיים גדל. ניתן לנצל יתרון זה להתקנת תאורת LED במקררים ובמקפיאים. 

בשנים האחרונות אנו שומעים לא מעט על תאורת לד ועל נורות לד. בתקופה שבה לכולנו חשוב לחסוך כמה שיותר בהוצאות שלנו, לרבות בהוצאות החשמל, אין זה פלא שתאורת לד תופסת מקום חשוב ומרכזי בחיינו. בעזרת המצאה כמו לד אנו נהנים מתאורה חזקה, אך יחד עם זאת גם חסכונית מאד, אפשר בקלות לקרוא לתאורה מסוג זה – תאורה חכמה.

למה כדאי לבחור בלדים?

הלדים כבשו את עולם התאורה וכיום הם  הפתרון המושלם מכמה סיבות:

  1. אורך חיים ארוך מאד – במקום להחליף נורות בתדירות גבוהה, אפשר לבחור בלדים להם אורך חיים של עד 50,000 שעות. 
  2. בטיחות מרבית – נורות LED אינן פולטות חום, הן יכולות לבוא במגע עם מים מבלי שייגרם להן נזק. פתרון מעולה עבור בית עם ילדים.
  3. יעילות, ידידותיות לסביבה ונוחות – לדים נחשבים לנוחים לשימוש וליעילים מאד. בזכות אלומת האור הממוקדת שלהם, הם אינם גורמים לזיהום אוויר. כמו כן, לדים ידידותיים מאד לסביבה ואינם מכילים גז.
  4. מראה וסגנון – אחת הסיבות בעבורן כדאי לבחור בגופי לדים, הם המראה והסגנון המיוחד שלהם. הם מציעים אור חזק ומשרים אווירה נעימה במרחב.
  5. התאמה אישית – כיום ניתן לבחור את פתרון התאורה שמתאים בדיוק לבית שלכם. 
תאורת לד ידידותית לסביבה

תאורת לד ידידותית לסביבה